ART / Oil paintings / Oil painting 11809115
nr 1180 9115
Jocke Ã…kerblom
(1906-1972), Sverige
Jocke Åkerblom (1906-1972), Sweden. "Kustby i Ångermanland". Signed, dated Nordingrå 1946. Olja på duk, 64x82 cm. Utställd på separatutställning i Konstnärshuset 1950,
OIL PAINTING, "Kustby i Ångermanland". Signerad, daterad Nordingrå 1946. Olja på duk, 64x82 cm. Utställd på separatutställning i Konstnärshuset 1950
Jocke Ã…kerblom, Swedish painter, born 1906, dead 1972 .
1500
SEK 1000
Monday April 30 2018
at 19:28:58
28/4 19:37:58
Jocke Ã…kerblom
Read more about Jocke Ã…kerblom